Catering Nedir

Kelime anlamı, catering kelimesinin Türkçesi “yemek servisi” “yemek tedariki” demektir.

Kavramı daha net algılamak adına sektöre genel bir bakış atmamız gereklidir. Catering, müşterinin seçtiği yerde, müşteri ve catering şirketi tarafından ortaklaşa belirlenen bir ücret ile şefler ve servis ekiplerinin yemek pişirip servis yapmasıdır.

Nerelere Catering Hizmeti Verilir?

Ülkemizde ise genelde yemek üretimi, servisi ve diğer ilgili organizasyonlarını yapan şirketler catering firmaları olarak görülür. Türkiye’de otellerin yemek hizmetinin dışarıdan tedarik edilmesi ile başlayan catering firmaları, artık iş yerleri, okullar, devlet daireleri, hastaneler, düğünler, konserler, özel organizasyonlar, film setleri gibi mecralar da hizmet sunuyorlar.

Catering, müşterinin istekleri ve sektörün ihtiyacına uygun yiyecek içecekleri, uygun zamanda, uygun yerde ve uygun bir sunumla tedarik etme faaliyetlerinin hepsini kapsıyor.

Catering Firmalarının en başında Shine Food Catering gelmektedir. Catering firmalarının her sektöre doğrudan hizmet verdiği bilinen bir gerçektir.

Catering Hizmetine mi ihtiyacınız var?

Shine Food Catering olarak dizi setlerine, film setlerine, reklam setlerine ve organizasyonlar başta olmak üzere şirketlerinize kadar her alana catering hizmeti vermekteyiz. İhtiyaç halinde istediğiniz alana özel araçlarımızla paket yemek veya açık yemek şeklinde gönderim kurulum ve servisi sağlamaktayız.

shine food6
Catering Hizmeti nedir?

Kaliteli ve leziz menüler indirimde! Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Bizi Arayın